Wyszukaj:
Nowy panel multimedialny Evolution!
2012-05-25

Panele  Evolution

 

Twój dom – idealne miejsce do wypoczynku po całodniowej ciężkiej pracy. To tutaj spędzasz szczęśliwe chwile z rodziną. Zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu bliskim jest priorytetem.I właśnie w tej kwestii mamy świetną wiadomość. Włoski producent INIM, znany na polskim rynku z central alarmowych i pożarowych, zaproponował rozwiązanie, które w przystępny sposób pozwala na poprawę bezpieczeństwa w domu i zwiększa wygodę sterowania dowolnymi instalacjami wewnętrznymi. To rodzina central alarmowych SmartLiving.


Centrale, poza funkcjami alarmowymi, mogą być wykorzystane jako źródło kontroli i sterowania różnych mediów wewnątrzbudynkowych. Ciekawym rozwiązaniem jest brak typowego w centralach innych producentów podziału na wejścia i wyjścia w systemie. Zamiast nich funkcjonuje określenie „terminal”. W zależności od potrzeb terminal może być wejściem, wyjściem lub jednocześnie wejściem i wyjściem! To instalator określa jego przeznaczenie i programuje zgodnie z bieżącymipotrzebami. Dlatego jest to rozwiązanie bardzo elastyczne, pozwalające na szerokie zastosowanie w automatyce budynku. Za pomocą programowalnych terminali użytkownik może sterować ogrzewaniem lub klimatyzacją, oświetleniem, również zewnętrznym, drzwiami garażowymi, bramą, żaluzjami, roletami czy zraszaczami w ogrodzie.


Ekran dotykowy Evolution 7” (na fot.) to nowe urządzenie współpracujące z centralami SmartLiving, które od niedawna oferuje Vidicon Sp. z o.o., dystrybutor INIM-a. To wysoko zaawansowane urządzenie multimedialne pozwalające nie tylko na zarządzanie centralami alarmowymi (nawet maks. dziesięcioma w tym samym czasie), ale też na dołączenie do czterech kamer IP, ich podgląd na żywo oraz zarządzanie nimi. Jeśli coś zdarzy się w jednej z zarządzanych central SmartLiving, natychmiast pojawi się na stałe okienko informujące o zaistniałej sytuacji.


Poza wyświetlaniem aktualnej daty, czasu i temperatury (z wbudowanego wewnątrz czujnika) mamy do zaprogramowania jeszcze cztery dodatkowe widżety, które można wykorzystać np. do sprawdzenia stanu centrali (linie, partycje, wyjścia), jako czytnik RSS czy aktualną prognozę pogody lub pokaz slajdów/zdjęć na ekranie. W tej ostatniej opcji pomoże wbudowany port obsługujący pamięć microSD, gdzie można zachować wiele zdjęć, jak również plików muzycznych i klipów filmowych. Urządzenie Evolution jest wyposażone w odtwarzacz multimedialny, pozwalający na odczyt filmów, zdjęć i muzyki. Ikona odtwarzacza znajduje się po prawej stronie wyświetlacza. Mamy też do dyspozycji aż osiem programowalnych przycisków, które po naciśnięciu pozwolą sterować centralą alarmową (uzbrojenie/rozbrojenie, aktywacje/dezaktywacje wyjść, blokowanie linii itp.). Ale mogą to być również przyciski do natychmiastowego połączenia z dowolną stroną internetową (gotowe ikony do portali Twitter, Facebook, możliwość zaprogramowania własnych ikon czy zwykłego tekstu oraz wybór z ponad 100 dostępnych ikon). Wbudowana przeglądarka pozwala też na ręczne wpisanie adresu strony. Po uruchomieniu modułu przeglądarki na dole strony pojawia się klawiatura typu QWERTY, dzięki której w łatwy sposób możemy wpisać potrzebny adres strony.


Łączność z Internetem zapewniają dwie wbudowane karty sieciowe: przewodowa z portem RJ45 oraz bezprzewodowa w standardzie Wi-Fi. Poprzez sieć można również zaktualizować dane na karcie microSD bez potrzeby jej wyjmowania. Evolution ma też pięć wbudowanych wyjść, które mogą być użyte do sterowania różnymi instalacjami w budynku. Poza nimi urządzenie dysponuje wyjściem przekaźnikowym o obciążalności do 3 A. Na obudowie ekranu (dostępny w kolorze białym lub czarnym) są do dyspozycji kolejne cztery programowalne przyciski dotykowe wykorzystujące technologię zmiany pojemności. Możemy przypisać im po dwie różne funkcje sterowania centralą alarmową dla każdego klawisza (urządzenie rozpoznaje „normalne” dotknięcie przycisku oraz jego dłuższe przytrzymanie, stąd dwie funkcje). Całość dopełnia oprogramowanie Evo w wersji Pro (dla instalatora) oraz Light (dla użytkownika).

(kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Evolution)

 

Szybki Kontakt
tel.: +48 22 562 3000, +48 71 327 9060, fax.: +48 22 562 3030, e-mail: vidicon@vidicon.pl
AKTUALNOŚCI  |   NOWE PRODUKTY  |   PROMOCJE  |   SZKOLENIA  |   PRACA
CCTV  |   SSWIN  |   KLIMATYZACJA
O FIRMIE  |   KONTAKT